Кошик
814 відгуків
Напишіть тут ваше повідомлення+380 (50) 461-88-83
ул. Тарасовская, 3, Харків, Україна
+380 (50) 461-88-83
+380 (98) 732-41-57
"Шліфмайстер" Інтернет-магазин

Роль зв'язки в складі абразивних інструментів

Роль зв'язки в складі абразивних інструментів

Роль зв'язки в складі абразивних інструментів

Виготовлення абразивних кругів може відбуватися різними способами: лиття, гаряче пресування, лиття під певним тиском, спінювання, екструзія. Після первинного формування заготовки піддають термічній і механічній обробці. Технологія виробництва кіл спрямована на те, щоб шліфувальні зерна або мікропорошки рівномірно розподілялися по всьому тілу абразивного круга і досить міцно були зафіксовані у ньому. Для цього в склад маси для виготовлення абразивного інструменту вводять різні зв'язки:

  • керамічну;
  • бакелитовую;
  • вулканитовую;
  • магнезіальну;
  • силикатовую.

Як працює зв'язка

В ході шліфування, коли окремі кристали затуплюються, повинен відбуватися процес викришування їх або сколювання верхній частині. Зв'язка при цьому утримує шліфзерна, не даючи передчасно висипатися, а поступове стирання її оголює нові робочі зерна. Так відбувається відновлення ріжучої здатності інструмента.

Завданням виробників є підбір оптимального складу суміші для випуску наждакових кіл, де певного виду зв'язки буде повністю відповідати вигляд і фракція (зернистість) шліфувального матеріалу. Якщо інструменти повністю відповідають вимогам Госту, вони будуть служити тривалий час, якісно виконуючи обробку матеріалів.

Як уникнути помилок при виборі зв'язки

Важливою умовою довговічного і максимально ефективного використання абразивних кругів є їх рівномірне і помірне стирання в процесі виконання шліфувальних операцій. У цьому випадку інструмент не доведеться часто правити. Адже по суті своїй правка – це зняття з робочої поверхні шару матеріалу певної товщини. В результаті відбувається витончення диска і неминуче спрацьовування його.

Щоб уникнути передчасного зношування шліфувальних кругів, необхідно грамотно підходити до вибору потрібного складу для кожного виду операцій. Це важливо і для майстрів шліфувального справи, що використовують у своїй роботі дрилі і кутові шліфмашинки (болгарки), і для підприємств, які мають великою кількістю шліфувальних верстатів.

Яку вибрати зв'язку

Шліфування виробів починається з попередньої обробки – обдирних операцій. Для них краще всього вибрати абразивні диски на керамічній зв'язці. Слід врахувати, що керамічними колами не можна робити різання і підрізування, робити вузькі пази, а також здійснювати обдирні роботи на підвісних верстатах. Але з більшістю шліфувальних операцій круги на керамічній зв'язці справляються з успіхом.

Більш чисту поверхню забезпечують абразивні інструменти на бакелітовій, вулканітовій та гліфталевій зв'язках. Хоча бакелітові кола можна використовувати для обдирання із застосуванням ручних інструментів і підвісних верстатів, а також на плоскошліфувальних верстатах, працюючих торцем круга при обробці переривчастих поверхонь.

Інструменти на більш м'яких зв'язках (вулканітовій, гліфталевій) використовуються при бесцентровом шліфуванні, для обробки сферичних поверхонь, а також для заточування тонких деталей. У цьому випадку вдається уникнути перегріву, пріжогов і деформації. Вулканитовые і бакелітові кола використовуються також для прорізання та шліфування пазів, резьбошліфованія, хонінгування та полірування виробів.

Для заточування тонких лез і пластин із загартованої сталі з тонкими ріжучими крайками підходять шліфувальні круги на силикатовой і магнезіальній зв'язках. Торці роликів для підшипників кочення теж краще шліфувати магнезіальних інструментом. Але частіше всього кола на зазначених зв'язках використовуються для плоского шліфування.

При виборі певного виду зв'язки абразивних кругів для виконання різних операцій необхідно керуватися не тільки особистим досвідом або порадами знайомих майстрів, але і нормативними документами, а також теоретичними матеріалами про властивості абразивної продукції.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner