Кошик
814 відгуків
Напишіть тут ваше повідомлення+380 (50) 461-88-83
ул. Тарасовская, 3, Харків, Україна
+380 (50) 461-88-83
+380 (98) 732-41-57
"Шліфмайстер" Інтернет-магазин

Як підібрати шліфувальний круг відповідної твердості

Як підібрати шліфувальний круг відповідної твердості

Як підібрати шліфувальний круг відповідної твердості

Досвідчені майстри шліфувального справи помітили, що абразивні круги високих ступенів твердості ідеально підходять для обробки виробів з м'яких матеріалів, в той час як м'які шліфувальні диски показують себе позитивно при роботі з твердосплавними поверхнями. Спробуємо розібратися в правильності даного спостереження.

До чого призводить неправильний вибір твердості абразивних інструментів

У процесі шліфування поверхні абразивним кругом відбувається поступове затупление абразивних зерен. Однак викришування і сколювання їх призводить до відновлення ріжучої здатності диска. Але для цього необхідно, щоб шліфзерна та зв'язка, яка її утримує, срабатывались рівномірно.

Якщо коло для шліфування виробів обраний занадто твердий, зв'язка буде утримувати тупі зерна, не даючи їм выкрошиться або відколотися. Щоб домогтися хоча б мінімальної ефективності шліфувального процесу, потрібно збільшити потужність і швидкість обробки. Крім того, що зросте енергоспоживання, виникнуть і інші небажані наслідки: підвищення температури оброблюваної поверхні і як результат прижоги, жолоблення, а також подряпини і шорсткості.

Надмірно м'які шліфувальні диски навпаки швидко втрачають абразивні зерна, оскільки зв'язка легко стирається. Такі процеси призводять до деформації інструменту для шліфування. Круги доводиться занадто часто правити, внаслідок чого вони швидко зношуються. Крім цього відбувається небажаний вплив на функціонування самого шліфувального верстата: він починає вібрувати, при роботі на ньому не вдається домогтися отримання потрібних параметрів оброблюваних деталей або гладкій поверхні.

Що впливає на вибір абразивних кругів оптимальної твердості

Для того щоб вибрати диск для шліфування, твердість якого дозволить виконувати роботу без перерахованих вище недоліків, необхідно враховувати ряд факторів:

  • фізичні і механічні властивості матеріалу, який належить обробляти;
  • стан і потужність шліфувального верстата або іншого обладнання;
  • швидкість і режим роботи;
  • площа оброблюваної поверхні і площа зіткнення її зі шліфувальним інструментом.

Тверді матеріали швидко затуплюють абразивні зерна. Щоб тупі частки дали місце новим, зв'язка повинна бути м'якою. Її стирання призведе до викришування відпрацьованого шлифзерна і оголення нового. Таким чином, ріжуча здатність інструменту поновлюється в міру його зношування.

Відносно м'які матеріали легко піддаються шліфовці абразивними кругами на твердих зв'язках. У цьому випадку шліфувальне зерно довго залишається гострим, ефективно обробляючи поверхню і выкрашиваясь разом з поступовим стиранням зв'язки.

Виняток із правила

У нашому правилі за вибором твердості шліфувальних кругів для обробки різних видів матеріалів є винятки. Вони стосуються матеріалів, які можна віднести не просто до м'яким, але скоріше до в'язким. Це:

  • · мідь;
  • · свинець;
  • · алюміній і т. п.

Частинки матеріалу, які відшліфовуються в процесі роботи, забивають пори абразивного диска. І хоча шліфувальне зерно залишається ще гострим, але в результаті засалювання не виконує своїх функцій. Часта редагування кола призводить до його передчасного зношування. Якщо ж для перерахованих вище матеріалів використовувати круги на більш м'яких зв'язках, шліфування буде досить ефективним.

Поради досвідчених шлифмастеров

Тверді абразивні круги доцільно вибрати, якщо:

  • проводиться попереднє шліфування;
  • використовується охолоджуюча рідина;
  • ведеться обробка нерівних переривчастих поверхонь;
  • застосовується інтенсивний режим роботи (поперечна подача, висока швидкість обертання);
  • використовуються шліфувальні верстати з ручною подачею;
  • верстат оброблювальний вібрує.

Для застосування м'яких шліфувальних дисків підходять такі умови:

  • велика площа контакту між кругом і виробом, коли тиск на коло зменшується і знижується швидкість відновлення затупленого шліфувального зерна;
  • суха обробка поверхні;
  • використання стійких шліфувальних верстатів зі спокійним ходом;
  • алмазне шліфування лез і пластин із загартованих металів і твердих сплавів;
  • обробка виробів з отворами і тонкими стінками, які погано відводять тепло.

Якщо умови шліфування виробів і матеріалів приблизно однакові, то для ефективної обробки слід вибрати круги на бакелітовій зв'язці більш тверді, ніж керамічні диски, призначені для тих же операцій.

Вважається, що м'які кола більш економічні, оскільки їх рідше доводиться правити. Але при виборі слід враховувати також швидкість стирання шліфувальних кругів та ефективність обробки виробів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner